Náš příběh

Náš příběh

Značku Viaplant definuje její filozofie, tzv. příběhový koncept. Dualitu formy a funkce doplňuje příběh, který vychází z místa původu rostlin a s tím spojených vzpomínek.

Viaplant začal jako umělecký projekt již v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury, kdy jsme byli pozváni k realizaci monumentálního projektu venkovní instalace zobrazující tvary a rekvizity přírodního prostředí. Zkoumali jsme vztah krajiny vytvořené člověkem a uměním a během toho vytvářeli náčrty krajiny složené z částí rostlin. 

Následně se koncept dále vyvíjel a dnes vyrábíme tento rostlinný kreativní materiál a z nich celé spektrum produktů. Původ použitých listů, okvětních lístků a květů dodává danému užitnému nebo dekorativnímu předmětu další rozměr, protože jej obdarovává jakýmsi dědictvím.

Rostliny z různých lokalit vypovídají o mnohém. Propojují generace, efektivně reflektují současnost. Upozorňují na ekologické povědomí, hodnotu zelených ploch kolem nás. Důležitost vztahu mezi člověkem a přírodou a důležitost lidských vztahů, naše vzácné chvíle.

copyright

©2022

pravý box - nyní bez obsahu