Materiál

Materiál

Fascinuje nás krása a rozmanitost přírody. Díky našim výzkumným a vývojovým aktivitám jsme vytvořili rostlinné tvůrčí materiály, které vytvářejí vztah mezi krajinou a architekturou a vytvářejí pro člověka umělecký a inspirativní povrch. Materiál se nazývá Viaplant.

Naše architektonické studio se zaměřuje na obnovu městských prostorů, parků a obytných čtvrtí zaměřených na člověka, ale i institucionálních zahrad, hřišť a regeneraci historických zahrad. Od začátku věříme, že krajinný architekt je inženýr, umělec i komunitní organizátor. Z tohoto důvodu se naše práce neomezuje pouze na design, ale také na vytváření hodnot v dalších společenských aktivitách souvisejících s krajinnou architekturou, jako je komunitní plánování, užité umění, publikace a vzdělávání.

Materiál

Nosným prvkem Viaplantu je rostlina samotná – její detaily, barva a textura zachycují jeden okamžik z vývoje rostliny, ať už je to letní květ nebo podzimní list. Podobně jako jantar, který zachycuje historii života, Viaplant zapouzdřuje umělecký výkon přírody a dlouhodobě jej uchovává.

Jeho využití je v oblasti architektury a designu. Dokážeme vytvořit jedinečné předměty, které dokáží vnést do našich interiérů atmosféru přírody.

A s jejich osvětlením nabízíme zcela nový zážitek, který dokáže obdařit každý domov, hotel nebo kancelář přírodní energií a zvláštním zářením.

Viaplant kompozit

V kompozitním materiálu jsou rostliny spárovány s odolným pojivem, které zajišťuje trvanlivé, odolné proti poškrábání a snadno omyvatelné povrchy.

Viaplant PLA

Pojivo kyseliny polymléčné vyrobené z rostlinného škrobu lze po použití rozložit. Má tloušťku pouze 0,5-1mm a lze jej ohýbat, takže jej lze aplikovat na zakřivené povrchy.

Viaplant sklo

Sklo díky vyšší odolnosti dostatečně chrání uzavřené rostliny i na místech s větší fyzickou zátěží a jeho speciální světlo mu dodává exkluzivitu.

Jedním z našich hlavních cílů při vytváření Viaplantu bylo reprezentovat rozmanitost přírody. Za tímto účelem jsme přehodnotili využití rostlinných částí vzniklých při údržbě městské zeleně.

A kromě podzimního listí a posekané trávy jsme objevili krásu a příležitost i v agresivně se šířících invazních druzích, jako je zlatobýl kanadský nebo ambrózie.

Při výrobě našich materiálů se používají pouze části rostlin s dobou obnovy do jednoho roku. To je klíčový faktor pro minimalizaci dopadu na životní prostředí.

Kromě hotových svítidel a nábytku je Viaplant k dispozici také jako surovina ve formě panelů. Můžete si vybrat z 12+ typů rostlinných textur, se kterými lze realizovat nespočet nápadů v závislosti na oblasti použití.

Rostlinné textury

// Základní barevné vzory

S našimi produkty chceme ukázat rozmanitost ve tvaru, barvě a struktuře rostlin. A jak můžeme pomocí těch nejjednodušších částí rostlin vytvořit vzhled a jedinečnou atmosféru bohatou na detaily.

Pro tento účel jsou panely Viaplant vyrobeny pomocí 15 různých rostlinných vzorů.

Rosa

růžeprůsvitná

Peonia

pivoňkaprůsvitná

Peonia Light

pivoňka světláprůsvitná

Poa Natur

trávaprůsvitná

Poa Flori

tráva s okvětními lístkyprůsvitná

Calam-Poa

třtina křovištní

Solidago

zlatobýl

Eleagna

ruj vlasatá

Gramina mix

obarvené senoprůsvitná

Gramina blue

obarvené senoprůsvitná

Phragmit

rákosprůsvitná

Calam-Triticum

třtina křovištní – senoprůsvitná

Triticum

slámaprůsvitná

Foli-Flavi

žluté listy

Foli-Brun

hnědé listy

// Projektové barevné vzory

Phragmit-S

letní rákosprůsvitná

SZENT ISTVÁN PARK CUVÉE

směs listů průsvitná

Svatební kytice

průsvitná

400 let stará lípa

průsvitná

Flores

směs okvětních lístkůprůsvitná

Custom Poa

tráva z fotbalového hřištěprůsvitná

Bahno

průsvitná

Žlutě obarvené seno

průsvitná

Prosvětlené povrchy

Naše prosvětlené povrchy Viaplant jsou k dispozici s 10 typy rostlinných textur.

Tyto textury byly vybrány tak, aby esteticky zapadly do interiérů s různou atmosférou. Kolekce je tedy tvořena chladnějšími a teplejšími odstíny i volnými a splývavými vzory.

Transparentní povrchy jsou vyrobeny z následujících částí rostlin:

Poa / Poa Flori

tráva

Tráva posbíraná při údržbě zahrad a městské zeleně, stejně jako při údržbě trávníků fotbalových hřišť, si zachovává svou přirozenou zelenou barvu díky speciálnímu procesu sušení

Rosa

okvětní lístky růží

Růže se pro svou okrasnou hodnotu sázejí a zušlechťují po tisíce let. Když jsou osvětleny, vytvářejí stejnou mystickou atmosféru jako příběhy, které jsou s nimi spojeny.

Phragmit

rákos

Prostorné květenství rákosí se slámovým pozadím vytváří splývavý vzor a živý obraz. Vyznačuje se jemnou texturou a zlatohnědým odstínem, což je krásně průsvitný model.

Calam-Triticum

třtina křovištní

Vyznačuje se přátelským homogenním tónem. Když se osvětlí, jeho vzrušující svět forem se ukáže ještě velkolepěji.

Gramina Blue

barevné seno

Posekaná louka obohacena lidskou fantazií. Tónované vláknité vzory vytvářejí vzrušující, moderní efekt. Model s volnou texturou, dobře průsvitný.

Gramina Mix

obarvené seno

Posekanou louku doplňuje lidská fantazie. Tónované vláknité vzory vytvářejí vzrušující, moderní efekt. Typ s volnou texturou, dobře průsvitný.

Gramina Mix

sláma

Vláknitá textura suché slámy s přirozeným teplým tónem navozuje přátelskou, příjemnou atmosféru.

Pivoňka

pivoňka

S pivoňkou je spojeno mnoho tradic. Má ambici vytvořit nový způsob svícení prosvětlením okvětních lístků, což vytváří ohromující atmosféru.

Technické detaily (Kompozity)

VELIKOST

2100 x 1100 / 1250 x 2500 / 700 x 900 x 3-4 mm

HMOTNOST

~3,8 kg/m2

VODĚODOLNOST

voděodolný, vodoodpudivý; ve vlhkých podmínkách je vyžadováno ohrazení řezných hran

POŽÁRNÍ ODOLNOST

na základě výsledku testu MSZ EN ISO 11925-2:2011 klasifikovaného jako MSZ EN 13501-1:2007+A1:2010 kategorie ‚E‘.

UV ODOLNOST

Odolné proti UV záření, možné mírné vyblednutí

ODOLNOST PROTI POŠKRÁBÁNÍ

povrchová tvrdost: barcol 45

ÚPRAVA VELIKOSTI

tesařskými a diamantovými nástroji

TECHNIKY UPEVNĚNÍ

lepením, rámováním, speciálním sešíváním

copyright

©2022

pravý box - nyní bez obsahu